Na poważnie i do śmiechu

Nie jesteś zalogowany na forum.

Atena
Użytkownik
Lokalizacja: Sopot
Data rejestracji: 2014-02-21
Liczba postów: 32

Odp: Coś dla ciekawskich

Witam forumowiczów, w domu już słynę z wyszukiwania różnych ciekawych produktów, które wspomagają pracę organizmu i nie są produkowane na bazie chemii czyt. Są naturalne wink I tak wiele lat temu spotkałam się z czystkiem, który zawsze pomaga mi i moim dzieciom podczas zwalczania grypy i przemęczenia. Nasiona Chia zawierają dużo kwasów omega 3 i omega 6, błonnika pokarmowego, antyoksydantów, witamin B3, B2, B1 oraz A, szeroką gamę witalnych minerałów takich jak np. wapń, żelazo, potas  co korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu a co najciekawsze przyspiesza spalanie cukrów i ogólnie pomaga diabetykom. A wy znacie jakieś ciekawe rośliny lecznicze, które są łatwo dostępne i skuteczne?

Offline

Kaznodziejka
Użytkownik
Lokalizacja: Grudziądz
Data rejestracji: 2015-08-07
Liczba postów: 22

Odp: Coś dla ciekawskich

Mnie ostatnio zainteresował mnie czosnek niedźwiedzi, który jest mocno bakteriobójczy i stosuje się go w leczeniu górnych dróg oddechowych i wykazuje równie dobre działanie jak czosnek pospolity.

Offline

Joker
Użytkownik
Lokalizacja: Frombork
Data rejestracji: 2015-08-06
Liczba postów: 21

Odp: Coś dla ciekawskich

U mnie w domu popularnością cieszy się ostropest plamisty. Od wielu lat stosujemy go, gdyż ma świetny wpływ na leczenie i regenerowanie wątroby np. po farmakoterapii, co jest głównym z czynników przez który go stosujemy. Ale oprócz tego wyczytałem, że ochrania wątrobę i nereki przed szkodliwym działaniem trucizn, takich jak te zawarte w muchomorach, dwusiarczek węgla, pestycydy, alkohol i przyśpiesza ich usuwanie z organizmu. Ponadto obniża stężenie bilirubiny więc jak sama widzisz jest to na pewno ciekawa pozycja na mapie naturalnych leków.

Offline

Atena
Użytkownik
Lokalizacja: Sopot
Data rejestracji: 2014-02-21
Liczba postów: 32

Odp: Coś dla ciekawskich

Wręcz bardzo ciekawa propozycja! Zrobiłam mały research i muszę stwierdzić, że jeżeli chodzi o ostropest plamisty apteka nie jest dobrym miejscem do poszukiwań – przynajmniej ta obok mnie wink ale na szczęście od czego mamy Internet na stronie zioladar szybko go znalazłam a co lepsze dla mnie, wiele innych, nowych ziół, o których istnieniu nie miałam pojęcia wink Dzięki za rekomendacje! Od dzisiaj zaczynam dogłębniej poszukiwać naturalnych skarbów.

Offline